מוצרי המכוורת שלנו

בנוסף למגוון זני הדבש, התמחתה מכוורת דבש מכמנים באיסוף מוצרי המכוורת השונים. אנו מייצרים אבקת פרחים, דונג דבורים ופרופוליס, ומשווקים מזון מלכות. הכל נאסף בהקפדה כדי לוודא שאיננו מזיקים לדבורים ונשמר בתנאים הטובים ביותר כדי להבטיח את איכויותיהם הבריאותיות של המוצרים.  

מזון מלכות

מזון המלכות הוא "חלב האם" של הכוורת. מדובר בחומר שהדבורים מפרישות מגופן, ומשמש להאכלת הוולד הצעיר והמלכה. מזון המלכות עשיר בחומצות אמינו חיוניות, בויטמינים ובברזל ונחשב למגביר תאבון וחיוניות, מזרז ריפוי, מחזק את מערכת החיסון, את הפוריות והתפקוד המיני.  

 
 

אבקת פרחים

הפולן, או אבקת הפרחים, הידוע גם כמולטי ויטמין של הטבע, הוא המזון המושלם, המעניק לדבורים את כל תצרוכת החלבונים, המינרלים והויטמינים שהן זקוקות להם. הפולן עשיר בערכים תזונתיים ובמיוחד בכמות חלבון גבוהה לאין שיעור יחסית לכל מזון אחר. השימוש באבקת הפרחים כתוסף תזונה ידוע לנו מסין העתיקה וממצרים, והיה מוכר להיפוקראטס, אבי הרפואה, כבר במאה החמישית לפני הספירה. הפולן מאבד את איכויותיו הרפואיות אם אינו נשמר בהקפאה, ועל כן אנו מפקידים לאחסנו מיד לאחר האיסוף בתנאים נאותים.

 

פרופוליס

הפרופוליס, אשר פירוש שמו הוא "לפני העיר" היוונית. הוא בעצם חומר החיטוי של הכוורת. מדובר בחומר בעל תכונות אנטיביוטיות, הנאסף ומעובד על ידי הדבורים מדונג ושרץ של עשרות מיני צמחים. השימוש בפרופוליס כחומר מטהר ומרפא ידוע לנו לפחות מימי מצריים העתיקה, ויש הטוענים כי זהו ה"צרי" המקראי. בעשורים האחרונים הצטברו מחקרים רבים המיחסים לו פעולה אנטיביוטית, אנטי-בקטריאלית ואנטי-דלקתית. לצד העדר כל רעילות. ועל כן נפוץ השימוש בו בצורתו הטבעית, מושרה באלכוהול או מעובד בתכשירים ובכמוסות. 

 

דונג דבורים

הדונג, שעוות הדבורים, הוא בעצם אבן הבניין של הכוורת. מן הדונג יוצרות הדבורים את החלות המרכיבות את הכוורת כולה. לדונג היסטוריה ארוכה בשימוש האדם- ליצירת נרות, באומנות, ברפואה ובקוסמטיקה. בעשורים האחרונים נחקר הדונג ביתר שאת, והתגלה כבעל חשיבות בטיפול במחלות דרכי הנשימה, אסתמה, וכן במגוון שימושי קוסמטיקה.  

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.